Wycieczka edukacyjno-rekreacyjna do Uniejowa

19 maja, w ramach udziału w programie „Promocja zbóż i przetworów zbożowych podczas eventów z okazji Dnia Dziecka”, uczniowie naszej szkoły odwiedzili Uniejów. Na uczestników wyjazdu czekało wiele ciekawych atrakcji oraz zajęć edukacyjnych.

Pierwszym punktem programu były zajęcia w starym wiatraku, podczas których uczniowie mogli zobaczyć, jak dawniej produkowano mąkę oraz poznać historię młynarstwa.

Kolejnym etapem wyjazdu był pobyt na basenach termalnych, gdzie uczniowie mieli okazję do relaksu i aktywnego wypoczynku.

Bardzo interesującym punktem programu była również prelekcja kucharza i dietetyka. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat produktów zbożowych oraz zdrowego odżywiania. Mogli także spróbować różnych zdrowych przekąsek.

Na zakończenie dnia uczestnicy sprawdzili swoje siły podczas gry w paintball.

Był to intensywny, ale niezwykle ciekawy i pełen atrakcji dzień. Wyjazd doskonale wpisał się w założenia programu „Trzymaj formę”, który realizujemy w naszej szkole, promując zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną oraz edukację prozdrowotną.