23 maja minęła 184. rocznica urodzin patronki naszej szkoły – Marii Konopnickiej. Z tej okazji odbył się apel, podczas którego złożyliśmy kwiaty pod portretem patronki oraz wręczyliśmy nagrody za udział w konkursach szkolnych.
Dla chętnych uczniów z klas młodszych przeprowadzono konkurs kaligraficzny. Zadaniem uczestników było przepisanie fragmentu wybranego tekstu poetki.
Najlepiej z zadaniem poradzili sobie:
- I miejsce – Aleksandra Zasadzka,
- II miejsce – Zofia Bellini-Jatczak,
- III miejsce – Olga Wasiak.
Starsi uczniowie wzięli udział w konkursie ortograficznym, który został podzielony na dwie kategorie wiekowe: klasy I–VI oraz VII–VIII.
W kategorii klas I–VI:
- I miejsce – Alicja Nowakowska,
- II miejsce – Wiktoria Piotrowska,
- III miejsce – Ewelina Czwajda.
W kategorii klas VII–VIII:
- I miejsce – Amelia Bauer,
- II miejsce – Lena Pecyna,
- III miejsce – Nadia Zawierusza.
Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie upominki.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i dziękujemy za zaangażowanie w obchody święta patronki naszej szkoły.
