184 rocznica urodzin Marii Konopnickiej – patronki naszej szkoły

23 maja minęła 184. rocznica urodzin patronki naszej szkoły – Marii Konopnickiej. Z tej okazji odbył się apel, podczas którego złożyliśmy kwiaty pod portretem patronki oraz wręczyliśmy nagrody za udział w konkursach szkolnych.

Dla chętnych uczniów z klas młodszych przeprowadzono konkurs kaligraficzny. Zadaniem uczestników było przepisanie fragmentu wybranego tekstu poetki.

Najlepiej z zadaniem poradzili sobie:

  • I miejsce – Aleksandra Zasadzka,
  • II miejsce – Zofia Bellini-Jatczak,
  • III miejsce – Olga Wasiak.

Starsi uczniowie wzięli udział w konkursie ortograficznym, który został podzielony na dwie kategorie wiekowe: klasy I–VI oraz VII–VIII.

W kategorii klas I–VI:

  • I miejsce – Alicja Nowakowska,
  • II miejsce – Wiktoria Piotrowska,
  • III miejsce – Ewelina Czwajda.

W kategorii klas VII–VIII:

  • I miejsce – Amelia Bauer,
  • II miejsce – Lena Pecyna,
  • III miejsce – Nadia Zawierusza.

Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie upominki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i dziękujemy za zaangażowanie w obchody święta patronki naszej szkoły.